Polityka RODO

25 maja 2018 r. zaczęły obowiązywać nowe przepisy o ochronie danych osobowych  (RODO). Szanując Twoje prawo do prywatności, przygotowaliśmy zestaw  informacji, dzięki którym dowiesz się m.in. w jaki sposób i po co  przetwarzamy Twoje dane oraz jakie prawa gwarantuje Ci nowe prawo.

 

Administrator danych

 

Administratorem danych, czyli podmiotem decydującym o tym, w jakim celu oraz w jaki sposób będą przetwarzane Twoje dane jest Okręgowy Związek Piłki Nożnej Skierniewice, ul. Pomologiczna 8, 96-100 Skierniewice.

 

Inspektor ochrony danych

 

Inspektor ochrony danych to osoba, z którą możesz się skontaktować mając pytania lub wątpliwości w zakresie przetwarzania Twoich danych przez OZPN. Możesz to uczynić na trzy sposoby:

1) mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

2) telefonicznie: 46 833 41 70 lub 505 171 045

3) korespondencyjnie: Okręgowy Związek Piłki Nożnej Skierniewice, ul. Pomologiczna 8, 96-100 Skierniewice

 

Cele i podstawy przetwarzania

 

Podstawowym celem, dla którego przetwarzamy Twoje dane osobowe jest  realizacja ustanowionych przez OZPN we współzawodnictwie sportowym reguł  organizacyjnych, sportowych i dyscyplinarnych, związanych z Twoim statusem  w rodzinie piłkarskiej – piłkarz, sędzia, trener, delegat, obserwator,  agent piłkarski – czyli organizowania rozgrywek piłki nożnej oraz  kontrolowania i nadzorowania ich przebiegu, rozgrywanych w różnych formach  na terytorium Polski.

 

Prócz tego, możemy przetwarzać Twoje dane w celach:

 

1) w celach archiwizacyjnych (na podstawie art. 74 ustawy z dnia 29 września 1994 r. o rachunkowości),
2) w celu wypełnienia obowiązków związanych z płaceniem podatków, w tym  prowadzenie i przechowywanie ksiąg podatkowych i dokumentów związanych z  prowadzeniem ksiąg podatkowych oraz przechowywanie dowodów księgowych  (podstawą prawną przetwarzania danych są obowiązki prawne wynikające z  przepisów podatkowych oraz z przepisów o rachunkowości).

 

Przetwarzając Twoje dane realizujemy również swoje uzasadnione interesy,  którymi są:

  • przechowywanie danych osobowych do celów archiwalnych w interesie  publicznym,
  • prowadzenie analiz i zestawień związanych z organizowanymi rozgrywkami,
  • marketing bezpośredni związany z działalnością OZPN.

 

Odbiorcy danych

 

Odbiorcy to inne organizacje, którym OZPN może ujawnić Twoje dane osobowe  (pamiętaj, że zawsze robimy to zgodnie z prawem!). Należą do nich:

1) organy państwa uprawnione na podstawie odrębnych przepisów na potrzeby  prowadzonych przez nie postępowań,
2) międzynarodowe struktury piłki nożnej (UEFA, FIFA) oraz zagraniczne  federacje piłkarskie,
3) PZPN
4) ubezpieczyciele,
5) firmy kurierskie, przewozowe i pocztowe,
6) podmiot wykonujący działalność leczniczą,
7) podmioty zewnętrzne wspierające OZPN w świadczeniu usług drogą  elektroniczną, czyli takim, które zapewniają usługi informatyczne,  wykonują usługi konsultingowe lub audytowe, lub współpracują z OZPN w  ramach kampanii marketingowych.

 

Czas przetwarzania danych

 

Będziemy przetwarzać Twoje dane w terminach wymaganych przez przepisy  prawa (wynikających z przepisów podatkowych, księgowych, kodeksu cywilnego  oraz kodeksu karnego). Część Twoich danych, w niezbędnym do celów  archiwalnych w interesie publicznym zakresie, będzie przetwarzana w sposób  ciągły.

 

Jeżeli wyraziłeś zgodę na otrzymywanie wiadomości z OZPN, to będziemy  przetwarzali Twoje dane do momentu wycofania przez Ciebie zgody.

 

Twoje uprawnienia

 

Ponieważ przetwarzamy Twoje dane, masz wobec nas prawo do:

1) dostępu do treści swoich danych,
2) sprostowania danych,
3) usunięcia danych,
4) ograniczenia przetwarzania,
5) przenoszenia danych,
6) wniesienia sprzeciwu,
7) cofnięcia zgody na przetwarzanie danych osobowych w dowolnym momencie  bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na  podstawie zgody przed jej cofnięciem,
8) wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy  uznasz, iż przetwarzanie Twoich danych osobowych narusza przepisy RODO.

 

Czy musisz podać swoje dane?

 

Podajesz nam swoje dane w pełni dobrowolnie, przy czym jeżeli tego nie zrobisz nie będziesz mógł funkcjonować w ramach polskich struktur piłkarskich.

 

Przekazywanie danych osobowych do Państwa Trzecich

 

Twoje dane osobowe mogą być przekazane do państw trzecich lub organizacji  międzynarodowych.
W przypadkach wskazanego przekazania PZPN stosuje odpowiednie i właściwe zabezpieczenia wymagane przez przepisy o ochronie danych osobowych oraz  umożliwia uzyskanie kopii danych przekazanych do państw trzecich.

 

Zautomatyzowane przetwarzanie, w tym profilowanie

 

Twoje dane osobowe nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym w formie profilowania.

Okręgowy Związek Piłki Nożnej w Skierniewicach
ul. Pomologiczna 8
tel. 46 833 41 70, kom. +48 505 171 045
ozpnskierniewice@gmail.com

http://ozpnskierniewice.pl


nr konta bankowego: 34 1020 4580 0000 1402 0010 9090
NIP: 8361610959, KRS: 0000089398, REGON: 750186231